CKC33C622JCGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6200 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CKC33C622JCGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC33C622JCGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C622JCGACTU
Description
KC-LINK 3640 6.2NF 500VDC C0G
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CKC33C622JCGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)