CKC33C393FEGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC33C393FEGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C393FEGACAUTO
Description
KC-LINK 3640 39NF 1200VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.039 µF ±1% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
EDA/CAD Models
CKC33C393FEGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)