CKC33C224KCGACAUTO
DigiKey Part Number
399-16834-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16834-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16834-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C224KCGACAUTO
Description
CAP CER 0.22UF 500V C0G/NP0 3640
Detailed Description
0.22 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
EDA/CAD Models
CKC33C224KCGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)