CKC33C223KJGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC33C223KJGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC33C223KJGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC33C223KJGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C223KJGACAUTO
Description
KC-LINK 3640 22NF 1700VDC C0G
Detailed Description
0.022 µF ±10% 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
EDA/CAD Models
CKC33C223KJGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)