CKC33C153FWGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.015 µF ±1% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CKC33C153FWGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC33C153FWGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C153FWGACTU
Description
KC-LINK 3640 15NF 650VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC33C153FWGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)