CKC33C123FEGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.012 µF ±1% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CKC33C123FEGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC33C123FEGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C123FEGACTU
Description
KC-LINK 3640 12NF 1200VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC33C123FEGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
3640 (9110 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)