CKC21X683MWGAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±20% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21X683MWGAC7210
DigiKey Part Number
399-CKC21X683MWGAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X683MWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 68NF 650VDC C0G
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21X683MWGAC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)