CKC21X682FJGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21X682FJGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC21X682FJGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC21X682FJGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X682FJGACTU
Description
KC-LINK 2220 6.8NF 1700VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±1% 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21X682FJGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)