CKC21X512FEGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21X512FEGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X512FEGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 5.1NF 1200VDC C0G
Detailed Description
5100 pF ±1% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21X512FEGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)