CKC21X472FWGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±1% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21X472FWGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21X472FWGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X472FWGACTU
Description
KC-LINK 2220 4.7NF 650VDC C0G
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21X472FWGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)