CKC21X333MWGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±20% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21X333MWGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21X333MWGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X333MWGACTU
Description
KC-LINK 2220 33NF 650VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21X333MWGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)