CKC21C183JDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C183JDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC21C183JDGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC21C183JDGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C183JDGACAUTO
Description
CAP CER 18NF 1000V C0G 2220
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.018 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C183JDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)