CKC18X682JDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC18X682JDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC18X682JDGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC18X682JDGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18X682JDGACAUTO
Description
CAP CER 6.8NF 1000V C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CKC18X682JDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)