CKC18C473JWGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC18C473JWGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC18C473JWGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC18C473JWGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18C473JWGACAUTO
Description
KC-LINK 1812 47NF 650VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CKC18C473JWGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)