CK14BR104K
DigiKey Part Number
1001-2261-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK14BR104K
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CK14BR104K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)
Tolerance
±10%