CDR32BX103BKUS7370
DigiKey Part Number
1001-2149-2-ND - Tape & Reel (TR)
1001-2149-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2149-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BX103BKUS7370
Description
CAP CER 10000PF 100V BX 1206
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CDR32BX103BKUS7370 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)