CDR32BX103BKUR
DigiKey Part Number
1001-2328-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BX103BKUR
Description
CAP CER 10000PF 100V 10% BX 1206
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CDR32BX103BKUR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
R (0.01%)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)