CBR06C390FAGAC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CBR06C390FAGAC |
Description | CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CBR06C390FAGAC Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |