CBR06C270JAGAC
DigiKey Part Number
399-6188-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-6188-1-ND - Cut Tape (CT)
399-6188-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR06C270JAGAC
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
27 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CBR06C270JAGAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)