CBR06C130GAGAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Johanson Technology Inc.
Upgrade
Johanson Technology Inc.
13 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CBR06C130GAGAC
DigiKey Part Number
CBR06C130GAGAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR06C130GAGAC
Description
CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR06C130GAGAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)