CBR04C820G3GAC
DigiKey Part Number
399-CBR04C820G3GACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR04C820G3GAC
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0402
Detailed Description
82 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CBR04C820G3GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)