CBR02C130J5GAC
DigiKey Part Number
399-CBR02C130J5GACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR02C130J5GAC
Description
CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
13 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CBR02C130J5GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)