C967U392MZWDBA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3900 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C967U392MZWDBA7317
DigiKey Part Number
399-9530-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C967U392MZWDBA7317
Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C967U392MZWDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)