C951U332MVWDBA7317 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C951U332MVWDBA7317 |
Description | CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3300 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C951U332MVWDBA7317 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y1 |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm) |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |