C951U332MVWDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
KEMET
In Stock: 651
In Stock: 0
Vishay Cera-Mite
In Stock: 45
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3300 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C951U332MVWDBA7317
DigiKey Part Number
399-9513-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9513-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C951U332MVWDBA7317
Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C951U332MVWDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)