C947U332MZWDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
KEMET
In Stock: 10 000
KEMET
In Stock: 6
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C947U332MZWDBA7317
DigiKey Part Number
399-9509-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C947U332MZWDBA7317
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C947U332MZWDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)