C941U472MZVDBA7317 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C941U472MZVDBA7317 |
Description | CAP CER 4700PF 440VAC Y5V RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C941U472MZVDBA7317 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm) |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |