C931U101JYSDBA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
100 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C931U101JYSDBA7317
DigiKey Part Number
C931U101JYSDBA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C931U101JYSDBA7317
Description
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C931U101JYSDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)