C931U101JVSDCAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C931U101JVSDCAWL40
DigiKey Part Number
C931U101JVSDCAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C931U101JVSDCAWL40
Description
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C931U101JVSDCAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)