C927U102KZYDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C927U102KZYDBAWL35
DigiKey Part Number
C927U102KZYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U102KZYDBAWL35
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U102KZYDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)