C921U681KUYDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
680 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U681KUYDBAWL35
DigiKey Part Number
C921U681KUYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U681KUYDBAWL35
Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U681KUYDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)