C921U332MYVDBAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
3300 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U332MYVDBAWL40
DigiKey Part Number
C921U332MYVDBAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U332MYVDBAWL40
Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U332MYVDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)