C921U332MYVDBA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 341
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Similar
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3300 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U332MYVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9490-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U332MYVDBA7317
Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U332MYVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)