C921U152MYWDAAWL30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1500 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C921U152MYWDAAWL30
DigiKey Part Number
399-C921U152MYWDAAWL30-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U152MYWDAAWL30
Description
CAP CER DISC SAFETY
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U152MYWDAAWL30 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)