C917U681KZYDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C917U681KZYDBAWL35
DigiKey Part Number
399-C917U681KZYDBAWL35-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C917U681KZYDBAWL35
Description
CAP CER DISC SAFETY
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C917U681KZYDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)