C905U470JYSDBAWL45 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C905U470JYSDBAWL45
DigiKey Part Number
399-C905U470JYSDBAWL45-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C905U470JYSDBAWL45
Detailed Description
EDA/CAD Models
C905U470JYSDBAWL45 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)