C901U152MZVDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 1 793
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 9 000
Datasheet
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1500 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U152MZVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9469-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9469-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U152MZVDBA7317
Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U152MZVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)