C870DF35300AA1J
DigiKey Part Number
C870DF35300AA1J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C870DF35300AA1J
Description
CAP FILM 30UF 5% 470VAC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Category
Voltage Rating - AC
470V
Manufacturer
KEMET
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
Motor Run
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Capacitance
30µF
Package / Case
Radial, Can
Tolerance
±5%