C757U332MZWDBAWL50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 10 000
Datasheet
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C757U332MZWDBAWL50
DigiKey Part Number
399-C757U332MZWDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C757U332MZWDBAWL50
Description
CAP CER 3.3NF X1/Y2 440V/300V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C757U332MZWDBAWL50 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)