C731U222MYWDBA7317
DigiKey Part Number
399-C731U222MYWDBA7317CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C731U222MYWDBA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C731U222MYWDBA7317
Description
CAP CER 2.2NF X1/Y2 400V/250V
Detailed Description
2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
C731U222MYWDBA7317 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)