C721U221KWYDAA7301
DigiKey Part Number
399-C721U221KWYDAA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C721U221KWYDAA7301CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C721U221KWYDAA7301
Description
CAP CER 220PF 760VAC Y5T RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)