C717U102MYWDBA7317
DigiKey Part Number
399-C717U102MYWDBA7317CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C717U102MYWDBA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C717U102MYWDBA7317
Description
CAP CER 1NF X1/Y2 400V/250V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C717U102MYWDBA7317 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)