C430C392GAG5TA
DigiKey Part Number
C430C392GAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C392GAG5TA
Description
CAP CER 3900PF 250V C0G AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
EDA/CAD Models
C430C392GAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±2%