C430C332G2G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 872
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Similar
Similar
Parametric Equivalent
3300 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C430C332G2G5TA
DigiKey Part Number
C430C332G2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C332G2G5TA
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C430C332G2G5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±2%