C430C153FAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.015 µF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C430C153FAG5TA
DigiKey Part Number
C430C153FAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C153FAG5TA
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C430C153FAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±1%