C412C104J5R5TA
DigiKey Part Number
399-9845-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C412C104J5R5TA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C412C104J5R5TA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%