C410C431G3G5TA
DigiKey Part Number
399-C410C431G3G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C431G3G5TA
Description
CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
430 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
EDA/CAD Models
C410C431G3G5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±2%