C333C223F1G5TA
DigiKey Part Number
399-14029-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C333C223F1G5TA
Description
CAP CER 0.022UF 1% 100V C0G RAD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C333C223F1G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C