C330C332J2G5TA
DigiKey Part Number
399-4405-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C332J2G5TA
Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C330C332J2G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C