C330C154K5R5TA
DigiKey Part Number
399-4395-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C154K5R5TA
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C330C154K5R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)